Wanneer je groenten gaat grillen in jouw Airfryer en deze vervolgens laat afkoelen, dan kun je daar de lekkerste salades van maken. De groenten worden zoeter en veel smaakvoller. Lees snel verder hoe je zelf ook deze heerlijke salade bereid!
Porties 4, Voorbereidingstijd 25 minuten, Bereidingstijd: 25 minuten
Ingrediënten
- 500 gram veldsla
- 4 eieren
- 1 courgette
- 100 gram zongedroogde tomaten
- 150 gram gemengde olijven
- 1 klein potje ansjovis
- 1 blikje tonijn
- 2 rode paprika’s
- 1 eetlepel honing
- 1 eetlepel grove mosterd
- 3 eetlepels olijfolie
- 1 eetlepel light mayonaise
- mespunt peper
Bereiding
- 1. Bereid de eieren in de airfryer mand 10 min op 120 graden en laat deze schrikken. 2
- 2. Snijd tussendoor de courgette in plakken en snijd de paprika in grove stukken. Besprenkel deze vervolgens met olie en wat zout en peper.
- 3. Tussendoor kun je ook de dressing klaarmaken door de honing, mosterd, olie, mayonaise en peper bij elkaar de mixen tot een dressing.
- 4. Leg de courgette en de paprika in de Airfryer mand en grill deze 12 min 200gr. Laat deze hierna een beetje afkoelen.
- 5. Was indien nodig de sla en bedek 4 diepe borden royaal met sla. Pel de eieren en snijd deze in tweeën. Leg de de courgette, paprika, gedroogde tomaten, eieren, ansjovis, olijven op de sla en verdeel daarna de tonijn over het geheel. Besprenkel met de dressing en dien de salade op.
- Tip van de Chef: Mocht je de salade vegetarisch willen maken vervang dan de tonijn en ansjovis door noten en gegrilde tofu.