
Onderzoek naar oligosacchariden van moedermelk
Borsten en tepels komen voor in allerlei uiteenlopende formaten en vormen. Voor verloskundigen is dat geen verrassing, maar het is misschien niet iets waar nieuwe moeders bij stilstaan wanneer ze voor het eerst een borstkolf gebruiken.
Zij realiseren zich misschien niet het belang van het kiezen van de juiste trechtergrootte, wat voor de meeste borstkolven noodzakelijk is. Of dat borsten tijdens het voeden van vorm en grootte veranderen, wat het nodig maakt om regelmatig te controleren of de pasvorm nog goed is. Anders bestaat het risico op irritatie, pijnlijke borsten of andere complicaties.
Een onjuiste schildpasvorm kan letsel aan de borst veroorzaken.1 Om meer te weten te komen over tepelvormen en -grootten tijdens de lactatie onderzocht Philips Avent bestaande, relevante gegevens.2-4 Dit omvatte literatuur en video's over borsten tijdens het kolven. Het doel was om een borstschild te ontwikkelen dat zo op veel mogelijk verschillende grootten en vormen zou passen, zodat moeders niet hun tepels zouden hoeven opmeten of verschillende schilden zouden hoeven uitproberen om de juiste pasvorm te vinden.
De gegevens omvatten verschillen in tepelvorm en -grootte tussen landen en continenten. We kwamen op een waarschijnlijkheid van slechts 00,02% dat tepels groter dan 30 mm in doorsnede zijn. Aangenomen dat de gegevens representatief zijn, zou 99,98% van de tepels een doorsnede hebben van 30 mm of kleiner.
Op basis van de kennis dat tepels aanzienlijk rekken tijdens het kolven, werden er video's gemaakt tijdens het drinken en pompen. Dit leverde duidelijke informatie op over de mate waarin tepels groter worden tijdens hun uitgerekte staat (±2 mm).
Onze bevindingen? Gemiddeld namen de tepels 9x toe in volume ten opzichte van het beginvolume. Bij het toepassen van een vacuüm vond de grootste rek plaats in de eerste minuut van het kolven. Een relatief klein stukje rek vond nog plaats in de laatste minuten van het pompen. De vorm van het rekken was voornamelijk afhankelijk van de flexibiliteit van het weefsel, en niet van de grootte van de tepel voorafgaand aan het kolven.
Door nauwkeurig naar de gegevens over de grootte en het rekken van tepels te kijken, konden de ontwerpers van Philips Avent een nieuwe 'inzaktechnologie' ontwikkelen. Ze bekeken hoe, wanneer en hoeveel het borstschild zou moeten inzakken naar de tepel. Optimale borststimulering tijdens het kolven wordt bereikt door middel van vacuüm in combinatie met massage, om de melkuitstootreflex (MER) te ondersteunen.
Uit verder onderzoek bleek dat het nieuwe borstkolfschild, door op adequate wijze zelfs de kleinste tepels te raken, tot betere stimulering en effectiever kolven leidde.
Een goed passend borstschild helpt moeders pijn en medische complicaties te vermijden. De tepel moet in het centrum zitten en er moeten geen schurende krachten op de tepel drukken (veroorzaakt door een schild dat te groot of te klein is). Dit heeft geleid tot de nieuwste ontwerpen voor borstkolven van Philips Avent.
Er werd een innovatief borstschild ontwikkeld dat de borst niet alleen masseert, net zoals een baby dat doet, maar dat ook rekening houdt met de grootte, vorm en hoeveelheid rek van de tepel. Het resultaat is een nieuw type borstkolf, met een schild uit één stuk siliconen dat zich aan de tepelgrootte en -vorm aanpast en meerekt en dat ontworpen is om comfortabel te passen bij 99,88% van de tepelgrootten (tot 30 mm in doorsnede).
1https://abm.memberclicks.net/assets/DOCUMENTS/PROTOCOLS/26-persistent-pain-protocol-english.pdf 2Gebaseerd op: Mangel et al. Breastfeeding Medicine, 26 april 2019, (109 deelnemers, Israël); 3Ziemer et al. Journal of Obstetric, Gynecologic & Neonatal Nursing, mei 1993, (20 deelnemers (Kaukasisch), VS); 4Ramsay et al. 2005, (28 deelnemers, Australië).
Wij staan garant voor kwaliteit, zodat je zorgeloos kunt
genieten
Wij geven producten een tweede leven met refurbished edities*
Wij helpen je om onderdelen te vervangen, niet het hele product*
Wij nemen verantwoordelijkheid voor onze impact op het milieu
*Alleen van toepassing op Persoonlijke verzorging, Verzorging voor moeder en kind en Huishoudelijke artikelen.
You are about to visit a Philips global content page
Continue