jun 12, 2026 | 3 minuten leestijd
Almere – Het Flevoziekenhuis in Almere heeft als eerste ziekenhuis ter wereld de nieuwe Rembra CT-scanner van Philips in gebruik genomen. De CT-scanner is ontworpen voor snelle en betrouwbare diagnostiek in acute zorgomgevingen met veel patiënten die gescand moeten worden. Met de introductie zet het Flevoziekenhuis een stap naar snellere en beter voorspelbare diagnostiek, met name in acute zorgsituaties.

“Wat mij vooral opvalt, is dat we hoge beeldkwaliteit kunnen bereiken bij een lage stralingsdosis, ook bij grotere of bariatrische patiënten”, zegt Nikki Weil, (MSK)-radioloog bij het Flevoziekenhuis. “We wilden kwalitatief zeer goede beelden en inzetten op stralingsreductie. Nu combineren we hoge beeldkwaliteit met een lagere stralingsdosis voor de patiënt, dit komt zowel de diagnostiek als de patiënt ten goede. Daarnaast zien we dat scans sneller gemaakt worden en dat verbetert de doorstroming van patiënten. Patiënten verwachten dat het onderzoek langer duurt, maar zijn verrast hoe snel het klaar is.”
Daarnaast zien we dat scans sneller gemaakt worden en dat verbetert de doorstroming van patiënten. Patiënten verwachten dat het onderzoek langer duurt, maar zijn verrast hoe snel het klaar is.
De Rembra CT-scanner is ontworpen voor situaties waarin snelheid en betrouwbaarheid van diagnostiek essentieel zijn, zoals bij traumapatiënten, beroertes en op de Spoedeisende Hulp. Met een reconstructiesnelheid tot 106 beelden per seconde zijn beelden vrijwel direct beschikbaar, wat kan bijdragen aan snellere besluitvorming en diagnostiek.
Het systeem ondersteunt een grotere capaciteit tot 270 onderzoeken per dag [1] en is voorzien van een grotere opening van 85 cm; de grootste in zijn klasse [2]. Dit maakt het mogelijk om een brede en diverse patiëntengroep te scannen. Geïntegreerde AI-functies helpen bij het automatiseren van stappen in het scanproces, zoals positionering, en ondersteunen daarmee een efficiëntere workflow. Ten slotte combineert Rembra nieuwe detector technologie en AI om de beeldkwaliteit te verbeteren. Dit resulteert in scherpere beelden voor een betere detailherkenning, terwijl de stralingsdosis tot wel 80% lager kan zijn*.

“Snelle en betrouwbare diagnostiek is essentieel voor goede zorg, zeker in een ziekenhuis waar de druk hoog is en elke minuut telt,” zegt Susanne van Vegten, lid van de raad van bestuur van het Flevoziekenhuis. “Deze ingebruikname laat zien wat mogelijk is als innovatiekracht en een praktische aanpak samenkomen. Samen met Philips zetten we de nieuwste technologie en digitale mogelijkheden in om onze zorg verder te verbeteren. Daarmee kunnen we patiënten sneller en beter helpen, terwijl we tegelijkertijd het werk van onze medewerkers ondersteunen. Dat draagt niet alleen bij aan een hogere patiënttevredenheid, maar ook aan meer werkplezier voor onze zorgprofessionals. Zo bouwen we samen aan toekomstbestendige zorg voor Almere en de regio.”
“We zijn trots dat het Flevoziekenhuis als eerste ter wereld met de Rembra CT werkt”, zegt Léon Kempeneers, Managing Director bij Philips Benelux. “Door nauw samen te werken kunnen we het systeem in de klinische praktijk verder optimaliseren. Zo ondersteunen we radiologen in hun dagelijkse werk en dragen we bij aan betere zorg voor meer mensen. Daar ben ik trots op.”
Bronnen [1] Gebaseerd op een werkdag van zestien uur, met doorvoertests met 203 patiëntscans/12 uur voor Rembra met typische radiologische profielen en protocollen.[2] Gebaseerd op openbaar beschikbare specificaties van fabrikanten voor toonaangevende radiologische CT-systemen per maart 2026 met betrekking tot de reconstructiesnelheid in deze klasse van scanners en boringdiameter. Disclaimers
*In de klinische praktijk kan het gebruik van Precise Image de stralingsdosis bij CT-onderzoek verlagen, afhankelijk van de klinische toepassing, patiëntgrootte en anatomische locatie. Overleg met een radioloog en een fysicus is nodig om de juiste dosis te bepalen voor diagnostisch bruikbare beeldkwaliteit voor de specifieke klinische toepassing. Dosisreductiebeoordelingen zijn uitgevoerd met referentie lichaamsprotocollen met 1,0 mm slices op de “Smoother”-instelling, getest met de MITA CT IQ Phantom (CCT189, The Phantom Laboratory), waarbij de 10 mm pin is beoordeeld en vergeleken met filtered-back projection. Resultaten kunnen variëren.
Feature availability subject to local regulatory clearance/approvals. Precise Image is not available for sale in the USA.