Vrede en mensenrechten, gezondheid en welzijn, ons klimaat, bescherming van ecosystemen, een betere wereld voor kinderen, de nieuwe Duurzame Ontwikkelingsdoelen van de VN zijn terecht groter en gedurfder dan de Millenniumdoelen, maar om ze allemaal in 2030 te bereiken, moeten we leren groter en gedurfder samen te werken.
Ook moeten we leren van het verleden.
De oude Millenniumdoelen werden namelijk grotendeels overgelaten aan regeringen, met weinig aandacht voor bondgenootschappen tussen bedrijven en NGO’s. Zelfs wanneer bedrijven en hulporganisaties samen afspraken maakten, was het vrijwel altijd volgens de ouderwetse opvatting over liefdadigheid: het bedrijf gaf geld, het goede doel ontving het.
Natuurlijk maakt dit geld verschil, maar het veroorzaakt ook problemen. Stel dat een bedrijf in economische problemen komt? Of besluit een andere organisatie te steunen?
Om al dit te ondervangen, besloten Philips en UNICEF een nieuwe, diepere en meer verbindende wijze van samenwerking op te zetten, specifiek voor het ‘Bevorderen van gezondheid en welzijn van allen, op elke leeftijd’, één van de gezamenlijk gekozen Duurzame Ontwikkelingsdoelen.
Dit specifieke doel werd uitgekozen omdat over de hele wereld vrouwen nog steeds onnodig in het kraambed sterven en kinderen nog steeds overlijden aan gemakkelijk te genezen ziekten als diarree en longontsteking. Het doel zal als volgt worden bereikt: Philips en UNICEF gaan samen pionieren, samen opzetten, met en van elkaar leren en gebieden onderzoeken waar beide partijen al aanwezig zijn maar waar we elkaar eerder nooit hebben ‘ontmoet’.