Om de winnaars van de Gerard & Anton Awards 2019 te feliciteren, maar vooral ook te inspireren, kregen zij van Philips allemaal een SENSEO Viva Café cadeau. De Gerard & Anton Awards worden jaarlijks uitgereikt aan 10 veelbelovende startups uit de Brainport regio. Inmiddels staan de koffiemakers volop te draaien op de kantoren van de winnende startups. SENSEO werd in 2001 geïntroduceerd door Philips en Jacobs Douwe Egberts en is sindsdien niet meer weg te denken uit de Nederlandse keuken. Het is één van Philips bekendste voorbeelden van hoe innovatie, co-creatie en ondernemerschap tot een groot commercieel succes kunnen leiden.
Ook bij Incooling, dat een nieuwe methode ontwikkelde waarbij chips inwendig gekoeld worden, doet de SENSEO Viva Café inmiddels trouwe dienst
“Philips begon meer dan honderd jaar geleden ook als een soort van startup”, aldus Hans de Jong, President Philips Nederland. “Gerard was een werktuigbouwkundige die met geld van zijn vader een fabriekje begon. Alleen kreeg hij zijn spullen niet verkocht, waarop vader tegen Anton zei: Jij moet je broer maar eens gaan helpen. Deze mannen hadden iets in zich, waardoor ze het fundament legden voor het Philips van nu.”
SALDtech ontwikkelt machines voor de productie van flexibele displays en ontving een Gerard & Anton Award voor hun onderneming
Het past in het Brainport-DNA dat de ervaren bedrijven startups helpen. Op deze manier proberen we innovatie en ondernemerschap in de regio verder te stimuleren.
Hans de Jong
President Philips Nederland
“Startups zijn noodzakelijk om het succes te kunnen continueren. Daarom is het belangrijk dat er ook nieuwe bedrijven blijven ontstaan. Het past in het Brainport-DNA dat de ervaren bedrijven ze daarbij helpen. Op deze manier proberen we innovatie en ondernemerschap in de regio verder te stimuleren”, aldus Hans.
De awards zijn een initiatief van Innovation Origins samen met de High Tech Campus Eindhoven en worden gesteund door de Gemeente Eindhoven, EY, Brainport Development, Octrooibureau V.O. en Philips.